Wydawnictwo WAM

ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków, Polska

Tel. +48 12 629 32 00
[email protected]

Jesteśmy największym wydawcą religijnym w Polsce i jedną z najdłużej działających polskich marek. Łączymy jezuicką tożsamość z nowatorskimi rozwiązaniami. Na co dzień towarzyszymy naszym Czytelnikom w ich rozwoju duchowym i osobistym.

Wydawnictwo WAM to znakomici autorzy – przewodnicy na dzisiejsze czasy, osobowości współczesnej kultury oraz znakomite pióra. Są wśród nich biskup Grzegorz Ryś, ks. Tomáš Halík, s. Małgorzata Chmielewska, ks. Adam Boniecki, James Martin SJ, Szymon Hołownia, Grzegorz Kramer SJ, Tomasz Nowak OP, Katarzyna Olubińska, Marek Zając, Tomasz Krzyżak, Marek Kamiński i wielu innych.

Wydawnictwo WAM to wydawca najważniejszych książek ks. Jana Kaczkowskiego. Wciąż pozostajemy pod ogromnym wpływem jego postawy i wezwania, aby „żyć na pełnej petardzie”. Czujemy się odpowiedzialni za upowszechnianie Jego myśli. Jesteśmy dumni z wydania ponad 4 milionów egz. poradników kulinarnych Siostry Anastazji, które trafiły do polskich domów. Ciągle poszerzamy naszą ofertę wydawniczą, m.in. o literaturę faktu oraz literaturę popularną. Od wielu lat jesteśmy także cenionym wydawcą podręczników do nauki religii.

Wydawnictwo WAM to więcej niż książki. Jednym z naszych zespołów jest opiniotwórczy portal DEON.pl – najpopularniejsze w swojej kategorii internetowe medium, które każdego miesiąca dociera do ponad 1,5 miliona internautów. W ramach wydawnictwa funkcjonuje także Studio INIGO, mające do dyspozycji własne studia dźwiękowe i telewizyjne. Wydajemy również kwartalnik „Życie Duchowe” oraz miesięcznik „Posłaniec Serca Jezusowego”.

Wydawnictwo WAM to współtwórca polskiego rynku książki od ponad 145 lat. Należymy do ścisłej czołówki najstarszych polskich wydawców. Działamy jak święty Ignacy z Loyoli – porywczy Bask, który został świętym. Jego dewiza brzmi: Ad maiorem Dei gloriam. Wszystko na większą chwałę Boga.