Remigiusz Recław

Parafia pw. Najświętszego Imienia Jezus

ul. Sienkiewicza 60
90-058 Łódź
tel.: +48 42 637 75 44

Remigiusz Recław SJ – Jest zafascynowany Ćwiczeniami Duchownymi. Obecnie pracuje w Łodzi, opiekując się Ośrodkiem Odnowy w Duchu Świętym (www.odnowa.jezuici.pl), czyli grupami Odnowy, zespołem Mocni w Duchu (www.mocni.jezuici.pl), wydawnictwem (www.odnowa.jezuici.pl/sklep), dwumiesięcznikiem Szum z Nieba (www.odnowa.jezuici.pl/szum). Udziela bardzo dużo rekolekcji ignacjańskich i rekolekcji parafialnych, pisze książki, wygłasza i wydaje wiele konferencji.

W trakcie studiów filozoficznych, które odbył w Krakowie pracował w domu dziecka i prowadził ewangelizację w szkołach średnich.

Podczas magisterki zakładał i nadawał kształt Szkole Kontaktu z Bogiem. Był to też czas spotkania z Odnową w Duchu Świętym.

Studiując teologię w Warszawie pomagał w duszpasterstwie więziennym. W tym czasie był inicjatorem i założycielem

– grupy charyzmatycznej dla studentów „Kontakt”,

– rekolekcji Ignacjańskimi przez radio z rozmowami indywidualnymi,

– Mszy świętych z modlitwą o uzdrowienie w Sanktuarium Andrzeja Boboli w Warszawie,

– Wielkich Czuwań przed Zesłaniem Ducha Świętego w Sanktuarium Andrzeja Boboli w Warszawie.

Następnie specjalizację z teologii robił w Paryżu, gdzie przyglądał się szczególnie funkcjonowaniu nowych wspólnot charyzmatycznych.

Do zakonu wstąpił pociągnięty duchowością ignacjańską. Poznanie medytacji ignacjańskiej, dzięki której nauczył się odnosić Pismo św. do swojego życia było najważniejsze w podjęciu decyzji. Bardzo ważne było też spotkanie z Maryją w rekolekcjach ignacjańskich. Wtedy zaprzyjaźnił się z Matką Bożą, która cały czas jest obecna w jego powołaniu.

Formularz kontaktowy

Twoje imię*:
Twoje e-mail*:
Wiadomość*: